Bóg jest działa

Nowa płyta od ks. Jakuba Bartczaka tuż tuż…

Ks. Jakub Bartczak nie śpi

To tylko kolejny przykład na to, jak wielki potencjał drzemie w ewangelizowaniu poprzez muzykę. Ks. Kuba dał się poznać w całym kraju kilka lat temu, a jego popularność wystrzeliła w górę, kiedy to media głównego nurtu wyczuły w tym nośny temat i postanowiły pokazać rapującego księdza. Tego wcześniej nie było, ba! dla wielu osób taki ksiądz był równie niezwykłym zjawiskiem co odwiedziny kosmitów w Roswell 1947 roku, w Stanach Zjednoczonych. 11 września 2012 roku cała Polska usłyszała:

„Uwierz, życie jest pięknym momentem
Człowieku, czytaj Pismo Święte
Pytaj, czytaj, weź do ręki ”Żywe Słowo”, te ”Święte Księgi”
Do wyprostowania są drogi kręte
Człowieku, czytaj Pismo Święte
Pytaj, czytaj, Święte Księgi
Za słowo życia – Bogu dzięki! 

Z perspektywy kogoś, kto wtedy bił głową w mur od dobrych kilku lat, żeby dotrzeć z tym samym przekazem do choćby połowy ludzi, którzy wtedy to usłyszeli, zrodziły się we mnie mieszane uczucia. Pomyślałem sobie coś w stylu „no tak… rapujący ksiądz to dużo ciekawsze zjawisko i skillsów nie trzeba”. Po prostu pozazdrościłem mu tej popularności i nadal gdzieś to we mnie drzemie. Jednak mimo to, nie zniechęciłem się do tego, aby sprawdzić kolejne produkcje od „rapującego księdza”. Doszedłem do wniosku, że robi on świetną robotę, bo pokazuje radość z bycia chrześcijaninem, a jego popularność przyciąga młodych ludzi do kościoła – Chwała Panu! Po paru latach zauważyłem, że ks. Kuba rozwija się jako raper i nie jest to już samo „zjawisko”, ale brzmi to po prostu co raz lepiej.

Nowa płyta „Bóg – Jest – Działa”

Nie jestem zwolennikiem zbierania środków na wydanie płyty… chyba, że… jest w tym wyższy cel. W przypadku zrzutki ks. Bartczaka jest tak jak być powinno – zrzucamy się nie po to, aby realizować czyjeś ambicje, ale… no własnie, poczytajcie:

Pragnę, aby te płyty trafiły do jak najszerszego grona odbiorców dlatego jedną z form podziękowania jest możliwość wybrania instytucji, gdzie powędruje paczka z płytami. Chcesz wesprzeć dom dziecka, młodzież w szpitalu, pacjentów hospicjum? Właśnie po to są te płyty i tam najbardziej chce by trafiły, a Ty możesz mi w tym pomóc! Pomóż mi głosić Dobrą Nowinę i nieść dobro szczególnie tam gdzie go najbardziej potrzeba!

Przekaz jest podobny do tego jaki niesie ze sobą nasza strona muzykadladuszy.pl – chcemy nieść dobrą nowinę i po to zbieramy pieniądze.

Jerzy Ledziński

A tutaj promomix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *