Dawid Mysior – Kto to? RATUJE KOŚCIÓŁ?

Dawid Mysior kto to?

Pamiętam jak Dawid Mysior zaczynał tworzyć swój kanał na Youtube i poruszał tam tematy polityczne oraz związane z kościołem. Pierwszą popularność zyskał komentując film braci Sekielskich, jeśli mnie pamięć nie myli. Mowa oczywiście o „Nie mów nikomu”. Kanał nie zyskiwał popularności w jakimś zawrotnym tempie. Szczerze nawet nie zanosiło się, aby mogło się to zmienić – moja prywatna opinia. Po wejściu na kanał Dawida Mysiora, możemy ustawić sortowanie filmów wg od najstarszego do najnowszego. Szczerze, to jestem zaskoczony jak obecnie nawet te stare filmy wykręciły takie liczby. Dawid widać iż zyskał sporą rzesze fanów/widzów.

Dawid Mysior kto to jest?

Na swoim patronite sam pisze o sobie następujące słowa

Nazywam się Dawid Mysior.

Jestem mężem i ojcem. 

Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz aktywnym przedsiębiorcą.

Od dawna jestem „zafascynowany” inżynierią społeczną. Gdy poziom wszechoogarniającej socjotechniki stał się nie do wytrzymania, spontanicznie stworzyłem kanał na YouTube. Dziś kanał skupia się na życiu katolika w XXIw., sprawach rodziny oraz niezmiennie na obnażaniu socjotechniki antykościelnej. Dokładam starań, aby zamieszczane treści były interesujące i pomocne dla odbiorcy:)

Jestem zwolennikiem merytorycznej dyskusji. Nie kupuję bełkotu o „politycznej poprawności” i  „mowie nienawiści”. 

W moim filmie, który nagrałem jakiś czas temu zwróciłem uwagę na fakt iż „kariera” Dawida Mysiora wystrzeliła jak rakieta po tym kiedy zaczął nagrywać filmy o znanym dominikaninie Ojcu Adamie Szustaku. Przy okazji wklejam zrzut ekranu z kanału Dawida. Jak sami widzicie od góry mamy najpopularniejszy filmy z jego kanału.

Czy Dawid Mysior Ratuje kościół ?

Mój film na starcie jest ignorowany przez wielu widzów ze względu na wstęp, w którym celowo używam wulgarnego zwrotu, nawiązując do kolejnego filmu Dawida Mysiora o Ojcu Adamie Szustaku. Nie liczyłem na to, że wszyscy to zrozumieją. Aż tak naiwny nie jestem. Zarówno w tym filmie jak i kolejnym chciałem zwrócić uwagę na kilka kwestii, ale jeśli ktoś jest tym zainteresowany, to nie po prostu obejrzy DO KOŃCA. Wiem, że wielu może irytować to w jaki sposób mówię i że ośmielam się zwrócić uwagę komuś, kto choć sam wg statystyk wyżej załączonych, w dużym stopniu wybił się na zwracaniu uwagi właśnie. Niestety widzowie z kanału Dawida bardzo często albo tego nie widzą, albo tak bardzo z nim sympatyzują, że będą to usilnie ignorować.

Dawid Mysior robi fajne filmy

Zaskoczeni? No niektórzy widzowie kanału Dawida nieustannie ignorują fakt iż ja w swoim filmie sam mówię iż oglądałem filmy z jego kanału. Komentowałem na plus i dawałem kciuki w górę. Chwalę jego filmy, w których wskazuję on na zabiegi socjotechniczne w filmach na popularnej platformie jaką jest NETFLIX, ale nie tylko tam. Jednym z najlepszych takich filmów na jego kanale jest ten, w którym analizuje popularny serial „Pamietnik podręczenej” nawiązując przy okazji do strajku kobiet.

Paliwo dla anty Langustowiczów

Kiedy pomyślę o tym filmie w którym Dawid tak dobitnie sugeruję iż Ojciec Szustak musi robić filmiki dla pieniędzy, oceniając go tym samym. To autentycznie jestem przerażony. Po pierwsze tym, że można aż tak bardzo zakładać złe intencje brata ze wspólnoty kościoła katolickiego. Po drugie dlatego, że można to nagrać i dać paliwo wszystkim tym, którzy z jakichś powodów nie słuchają i nie mają zamiaru słuchać Ojca Szustaka (co jest zrozumiałe bo każdy ma inna wrażliwość). Po trzecie tym, że Ci ludzie na kanale Dawida piali z zachwytu nad tym filmem i wieloma innymi, w których to Dawid bierze na celownik Ojca Adama Szustaka.

Po czwarte… Dawid w każdym swoim filmie i opisie filmu i opisie kanału wspomina o tym, aby go wspierać finansowo. Ok… Tylko jednego mi w tym brakuje – Dawid… Na co zbierasz te pieniądze? Wystarczy dodać informacje i tyle. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że skoro masz pieniądze z tego co robisz i są to pieniądze raczej większe od wielu Twoich widzów, to napisz chociaż jaki jest cel zbierania tych środków. Na tę chwilę z ukrytą główną kwotą miesięczną jaką Dawid zbiera na patronite wygląda to dziwnie. Przykładowo po wejściu na patronite Tomasza Samołyka widzę, ile konkretnie otrzymuje on miesięcznie z samych wpłat na patronite. Jest napisane ile potrzebuje, żeby poświęcić się jedynie temu. A u Dawida? Jest aktywnym przedsiębiorcą… Ale wpłać mu bo zbiera pieniądze. No kurcze… Ludzie… Gdyby to samo było na kanale Langusty, to powstałoby dziesiątki filmów o tym jak to Ojciec Szustak robi biznes na naiwnych widzach… Co za koszmarna dysproporcja!

Podwójne standardy to ZŁO drodzy widzowie!

Skoro słowa i czyny jednego człowieka cedzimy przez sitko, to dlaczego nie robimy tego samego z kimś innym? Widzowie kanału Dawida Mysiora zwracam się do Was z pytaniem. Jak to jest, że dajecie kciuki w górę pod materiałami w których Dawid kogoś punktuje, ale macie problem z tymi, kiedy ktoś próbuje zrobić to samo z jego kanałem? DLACZEGO? Komu jeszcze zależy na prawdzie? A może ważniejsza od prawdy jest czyjaś racja?

Co z tego wszystkiego wynika?

Co to robi z moim chrześcijaństwem? Czy nie jest przypadkiem tak, że jest to kanał dla ludzi już będących w kościele? Uważam, że jedynie dla nich. Szczerze wątpię, żeby taki był zamiar Dawida, ale tego nie wykluczam. Może być tak, że Dawid postawił właśnie na taką grupę odbiorców i chce uświadamiać katolików gdzie mogą być manipulowani. To wydaje się naprawdę dobre. Serio. Jednak niestety znowu dostrzegłem coś co nie wygląda tak jakby miało budować jedność… Zobaczcie jego kolejne filmy o Papieżu… Niby nic prawda? Poczytajcie komentarze. Skoro to co robi Dawid jest dobre i przynosi dobre owoce, to ja chciałbym zobaczyć te owoce.

Dawid namów swoich widzów do świadectw. Ja może przez te kilka Twoich filmów nabrałem do Ciebie jakiejś niechęci. Ciągle zaglądam na Twój kanał z ciekawości sprawdzić czy coś się zmienia. Jaki jest kierunek itd…

Zarabiać na strachu?

Przepraszam za dość chaotyczny wpis. Jestem świadomy swoich ułomności, ale próbuję poruszyć temat, który jest bardzo ważny dla całego kościoła. Nie chciałbym nigdy zbierać pieniędzy w taki sposób jak to robi Dawid na YouTube. Te filmy, to nieustanne wiercenie we wspólnocie. Dolewanie oliwy do ognia. Mam wrażenie, że wszyscy Ci „uczeni w piśmie” znaleźli swoją przystań właśnie u Dawida Mysiora. Ludzie, którzy ckliwością okazywanie miłości (takie komentarze też czytam u siebie pod filmem od zwolenników Dawida). Tam wielu ludzi zdaje się mieć wytatuowany na sercu jeden fragment z pisma świętego – „Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał”.

Jakie są owoce? Po owocach poznamy…

Jeszcze raz apeluje o jedno. Jeśli to wszystko co napisałem, to jakaś bzdura, to chciałbym zachęcić widzów kanału Dawida Mysiora do składania świadectw. Proszę Was podzielcie się tym, jak oglądanie treści Dawida wpłynęło na Wasze chrześcijaństwo.

AKTUALIZACJA:

Filmy odnośnie manipulacji jakie stosuje Dawid Mysior ?

Dawid bardzo często podkreśla, jak nami manipulują na każdym kroku pewne środowiska. Trafiłem na te filmy i w zasadzie wychodzi na to, że niestety, ale Dawid sam świadomie bądź nie… manipuluje. Nie wiem co o tym myśleć, ponieważ ja naprawdę wierzę, że on chce dobrze. Po prostu wychodzi to jak wychodzi.

WNIOSEK… Niestety smutny.

Niestety, ale wg mnie i wielu ludzi, którzy analizują filmy Dawida wniosek jest taki, że gromadzi on ludzi, którzy mają problem z Papieżem i każdym innym podejściem do ewangelizacji niż on. Moim zdaniem, to przerodzi się w bardzo niebezpieczny twór „człowieków rozumnych”, którzy pójdą za Dawidem wszędzie. Nawet jeśli wykażemy sprzeczności Dawid, to zostaniemy określeni jako jacyś wrogowie, którzy nie chcą dobra kościoła, ale chcemy układać się ze światem. Wielu ludzi, w tym ja, odnosi wrażenie, że albo zgadzasz się z Dawidem albo jeszcze musisz się po prostu nawrócić, ponieważ to właśnie te prawdy, które on wygłasza są nieomylne.
Do tego dochodzi coś jeszcze gorszego i autentycznie niebezpiecznego dla wspólnoty kościoła. To „zielone światło” od kapłanów niektórych kapłanów, którzy cieszą się popularnością w sieci. Ci kapłani może nawet nie są do końca świadomi co „przyklepują”, jednak ich obecność na kanale Dawida jest niczym imprimatur (łac. „niech będzie odbite”) – w publikacjach kościelnych pozwolenie na druk książki, oficjalna aprobata władz kościelnych, wydawana zazwyczaj przez miejscowego biskupa (ordynariusza) lub generała/prowincjała zakonu.)

Co jakiś czas zaglądam do Dawida, żeby uniknąć jakiegoś nieuczciwego podejścia co do jego „publikacji”. Ostatnio obejrzałem odcinek, w którym Dawid wspomina historię Świętego Atanazego, który to praktycznie sam walczył przeciwko kościołowi, który to popadał w herezje. Dlaczego Dawid regularnie podkopuje autorytet Papieża Franciszka? Dlaczego tyle uwagi poświęca jakimś „wykolejeniom” w kościele? No właśnie na wzór świetego Atanazego. Po obejrzeniu tego filmu jakie możesz mieć wnioski? Może inaczej… Obejrzyj 10 odcinków Dawida, a później ten

Rozumiesz już? Tu nie ma powiedzenia czegoś wprost. To działania na zasadzie kropli, która drąży skałę. Filmy Dawida skupiają się na tym, aby pokazać każde zagrożenie w kościele. Przecież to wydaje się w porządku. Co złego w  tym, że on chce zdrowego kościoła? No i znowu… JAKIE SĄ OWOCE? To po nich mamy poznać czy robi to dobrze, czy coś tu nie gra. POSŁUSZEŃSTWO… To chyba owoc, który weryfikuje. Pierwszym, który okazał się nieposłuszny był kto?

Biblia Tysiąclecia:

I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.2 List do Koryntian 11,14

Tych ludzi niczym nie przekonamy. W zasadzie sam Dawid jakby nagle zaczął mówić coś innego, że się pomylił itd, to myślę, że uznali bo go za zwiedzonego. Natomiast dopóki nie ma „wodza” to takie środowiska nie będą tak szkodliwe, jak te, które ów wodza posiadają. Z Dawidem dobrze byłoby się zwyczajnie spotkać. Najlepiej, żeby to była debata w internecie na żywo. Bez cięć. Ta debata jest potrzebna. Jeśli dalej będziemy zdania, że „róbmy swoje”, a tym sobie głowy nie zawracajmy, to niebawem schizma zapuka do drzwi kościoła katolickiego.

Przesadzam? OBY! Oby wszystko to co piszę okazało się zupełnie niepotrzebne. OBY…

ja nie USUWAM komentarzy (chyba, że jest obraźliwy)

dlatego zapraszam do skomentowania. Pozwolę też sobie na pomoc w dojściu do tego ile Dawid zarabia miesięcznie na samym tylko patronite.
Nie, nie zaglądam mu do kieszeni. Dawid po prostu ukrył z jakiegoś powodu tę informacje i pozostaje jedynie samemu policzyć sięgając do informacji po prawej stronie tj. ilu patronów ile wpłaca.
Na dzień 28 czerwca 2023r Dawid pobiera 12 140zł za każdy miesiąc z samego patronite.
Gdyby nie ukrywał tej kwoty to nie widziałbym większego sensu wrzucania tutaj tej informacji. Może kiedyś się tym z Wami podzieli… W sensie informacją;)

30 komentarzy

  • Jeny ile trzeba tłumaczyć, że posłuszeństwo nie jest najwyższym obowiązkiem katolika? Że prawda jest ważniejsza od unikania podważenia autorytetu, nawet papieża? Że papież nie jest alfą i omegą Kościoła (bo jest nią Chrystus) i to Chrystusowi, a nie papieżowi winni jesteśmy bezwzględne zaufanie i posłuszeństwo? Że papież jest dalej człowiekiem i może błądzić? Że póki nie mówi ex cathedra, to katolik nie ma bezwzględnego obowiązku przyjmować tego co mówi, a jeśli ma ważne powody, to może to kwestionować, a wręcz odrzucać? Że przede wszystkim Kościół jest czymś znacznie większym, niż jego współcześni hierarchowie i krytyka tychże hierarchów nie umniejsza w żaden sposób Kościołowi?

 1. Przestałam słuchać Dawida, kiedy zauważyłam, że krytykuje papieża. Po przeczytaniu kilku artykułów na jego temat, jestem pewna, że to niewłaściwa droga. Martwię się tylko naszym najstarszym synem, który jest Dawidem zafascynowany. Modlę sie za Syna.

  • Kazdy ma prawo krytykować kazdego. Nie jesteśmy stadem Baranów. Polecam otworzyć biblie a się dowiesz kim jest obecny papież. Jak trzeba być slepym by nie widzieć co bergoglio wyprawia?

 2. Oj. Młody człowieku.
  Cóż Ci po tym jak napiszę, że się z Tobą zgadzam.
  Przeczytałem Twój wpis,( a trafiłem na niego, bo szukałem kto to jest Dawid Mysior ) a następnie obejrzałem Twój „filmik” zaczynający się przekleństwem do końca…i co?
  I nic.!!!
  Obaj popełniacie te same błędy. Bazujecie na emocjach.
  Nie podejrzewam Was o chęć robienia popularności czy „KASY”, chcecie dobrze, a wychodzi jak zawsze.
  JEŚLI KTOŚ CHCE BYĆ PIERWSZYM, NIECH BĘDZIE OSTATNIM ZE WSZYSTKICH I SŁUGĄ WSZYSTKICH Mk.9,30-37
  Jeżeli od tych słów zaczniecie… dacie świadectwo życiem, inni Was będą słuchać
  Pisanie na klawiaturze nie jest moim ulubionym zajęciem, więc nie będę polemizował o wyższości kaznodziejów i Ich błędach, czy godności przyjmowania Eucharystii.
  Pozdrawiam Was Obu (bo zapewne wzajemne się obserwujecie)
  Czesław z Katowic

  • Zbyt długi tekst żebym miał czas odnieść się do wszystkiego ale kompletnie nie rozumiesz i co przekazuje Dawid a też widzę że jeśli słuchasz jego wupowiedzi to przynjamjiej na 4 krotnym przewijaniu. Krytyka papieża dla mnie jak najbardziej trafna. Nigdzie nie twierdzi że bależy go zdetronizować bądż co gorsza rozstrzelać. Teraz chrześcijaństwo traci swoje tradycje na rzecz przypodobania się innym. Powoli wygląda to jak kuszenie dziecka kotkiem przez pedofila. Papież również robi wszystko aby przyciągać więcej wiernych i aby Ci którzy są nie odeszli. Ale nie tędy droga. Każdy z nas ma swój rozum i powinien z niego umiejętnie korzystać a że tak nie jest cóż calego świata nie zbawimy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 3. Zachęcam wszystkich do oglądania na YT komentarzy Dawida Mysiora! Ostrzegam przed hybrydą jaką jest langusta siedzącą na palmie. Prawdziwe langusty siedzą w morskich głębinach

 4. Z przykrością obserwuje działalność P.Dawida. Wypromowanie się na krytyce kogoś,kto ma pozwolenie na głoszenie i jest pod kontrolą swoich przełożonych, potem krytyka wszystkiego innego w kościele. On nie kocha kościoła dzieli go.

  • Dawid, a z nim jego zespół/kanał stał się niestety tubą propagandową Bractwa Piusa X. Za tym Bractwem, w swoich filmach/podcastach wplata między przekazywanymi informacjami tezy m.in. podważające wartość Mszy Świętej (wg rytu posoborowego), ważność Soboru Watykańskiego II (odmawia on Soborowi inspiracji i asystencji Ducha Świętego), czy też podważające autorytet Ojca Świętego (którego uważa za masona; zdanie Dawida z jednego z ost. filmów). Co się zaś tyczy wiadomości/informacji, które przedstawia na swym kanale – zdarzyło się to już kilkukrotnie w ostatnich tygodniach/miesiącach, że niektórzy widzowie zwracali Dawidowi w komentarzach uwagę na właściwy/prawdziwy kontekst znanych im wydarzeń/osób (i ich działań), a które to Dawid ukazał w „czarnym świetle”. Jak dotąd takie głosy/uwagi pozostały bez komentarza/sprostowania ze strony pana Mysiora. Moje pytania/prośby zadawane w komentarzach, a dotyczące uzasadnienia powyższych tez pozostawały bez odpowiedzi. Mój komentarz zawierający powyższą treść, skierowany tym razem do widzów kanału Dawida, celem wskazania na to, z czym tak naprawdę mają do czynienia („tradycjonalizm” Bractwa Piusa X/Dawida Mysiora to nie to samo, co katolicyzm) był wielokrotnie kasowany przez Dawida. Ostatecznie zaś za próbę wklejenia tego (usuwanego) komentarza pod trzecim z kolei filmem/podcastem Dawid zablokował mi możliwość umieszczania jakichkolwiek komentarzy. Niestety, ale chyba nie jestem odosobnionym przypadkiem… Działalność Dawida zaczyna przypominać sposób indoktrynacji, jakimi posługują się liderzy sekt (warto zerknąć na strony ostrzegające przed działaniami sekt i poczytać, jak one działają…). Polecam również zapoznanie się z materiałami na stronie tradycjonalizm.info – autor tejże strony, Grzegorz Żebrowski ukazuje wartość tez Bratwa Piusa X w konfrontacji z nauczaniem Kościoła, także przed SW II (na YT ma on również swój kanał, pt. Tradycjonalizm polemika). Pozdrawiam

 5. A ja dzięki p. Dawidowi poznałam Mszę Trydencką, zakochałam się w Niej, zaczęłam na nią uczęszczać, do tego doszło spore zainteresowanie tym co było przed Soborem Watykańskim, który to zlikwidował Mszę Trydencką, zaczęłam poznawać Tradycje Kościoła i wgłębiać się w dawne praktyki religijne. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez Tej Mszy i już nareszcie wiem że niepotrzeba żadnych uniesień czy emocji żeby zobaczyć Boga.

  • A ja bez mszy trydenckiej o tym wiedziałem. Poza tym Dawid pogłębia podziały w kościele swoimi działaniami

   • Co jest Twoim zdaniem ważniejsze w Kościele? Zgoda, czy prawda? Nie twierdzę, że te wartości są przeciwstawne (chociaż życie pokazuje, że to baardzo częste), ale w obecnej sytuacji w Kościele ciężko traktować zgodę jako istotny argument

 6. Drogi Jerzy,
  Dzięki za ten wpis, uwagi i filmiki na temat Dawida Mysiora. Do tej pory oglądałam go, niezbyt często, ale oglądałam bezkrytycznie, biorąc za prawdę i pewnik wszystko, co mówi.
  Dzisiaj jednak zainteresowałam się na dobre najpierw kwestią Bractwa Piusa X i tzw. tradycjonalistów, którzy się gromadzą m.in. wokół Bractwa, a potem zainteresowałam się Mysiorem od innej strony i trafiłam na Twój kanał. Układa mi się to wszystko w całość. Krytyka Kościoła (i szukanie dziury w całym) ze strony sympatyków i członków Bractwa uderza w Kościół, podważa Jego autorytet i wywołuje sporo niepotrzebnych wątpliwości, czy aby dzisiejszy Kościół to ten właściwy Kościół, czy przypadkiem nie powinniśmy wszyscy przenieść się do Bractwa, które uratuje Kościół i „prawdziwą” wiarę katolicką. Apropos z tego, co wiem Dawid Mysior od niedawna również jest tak zwanym tradycjonalistą i prawdopodobnie członkiem Bractwa Piusa X (jeśli się mylę, proszę o poprawienie mnie), które wypowiedziało posłuszeństwo posoborowemu Kościołowi (czyli obecnemu Kościołowi, a ściślej Kościołowi w dzisiejszym kształcie) oraz notorycznie krytykuje i podważa autorytet Papieża Franciszka oraz niektórych wcześniejszych papieży i chce katolików nawracać na prawdziwą wiarę katolicką czyli tę, którą reprezentuje Bractwo, a nie Kościół z Papieżem na czele.
  Od jakiegoś czasu nurtowała mnie ta kwestia i wzięłam się z nią dzisiaj za bary, bo trudno być w Kościele i nie wierzyć Jego głowie, mieć ciągłe wątpliwości co do autentyczności dzisiejszego Kościoła, a takię wątpliwości nieustannie wzbudzali we mnie sympatycy/członkowie Bractwa, w tym pan Dawid Mysior swoją działalnością. Odcinam się od tego, mam nadzieję, że raz na zawsze.
  Dzięki za dodatkowe wsparcie w ukazaniu socjotechnik, które piętnuje i jednocześnie stosuje pan Mysior.
  PS. Jest tylko jedna sprawa, nie bardzo rozumiem Jerzy, dlaczego zamieściłeś tu trzeci z filmików, w którym to pan używa sformułowań „jakiś Bóg” itp. Rozumiem, że jest to kolejna analiza filmów p. Mysiora, pokazująca nieścisłości, no ale nie do końca ten akurat filmik do mnie przemówił i akurat nie ten przybliżył mnie do prawdy.

  Dzięki jeszcze raz! Pozdrawiam serdecznie! Ola

  • Szczerze to ten filmik był źle przygotowany przeze mnie. Z drugiej strony nie wiem czy chce nagrywac w tym temacie coś nowego. Czas pokaże. Dobrze, że jesteś!

  • Ale kompletnie nic z tego nie zrozumialas.nie ma „jednosci” w kłamstwie. Prawda jest jedna ta sama a nazywanie prawdy po imieniu nie jest „rozbijaniem kosciola” tylko stwierdzeniem faktu.

   • W porządku ja jestem otwarty na argumenty. Proszę wyjaśnij dlaczego używasz zwrotu „nie ma „jednosci” w kłamstwie” rozwiń tę myśl. Chcesz tylko wyrazić frustracje z powodu, że ktoś myśli inaczej od Ciebie czy chcesz pokazac mi prawdę w która wierzysz? Jaki cel ma Twój komentarz?

 7. Ja w działaniu Dawida Mysiora nie widzę nic złego. Przeciwnie, widzę duzo dobrego. Jeżeli popełnia błędy? No cóż. Kto ich nie popełnił. Natomiast co do obrony Ojca Adama Szustaka to mam , zdanie przeciwne. W jego wykładach,graniu w gry komputerowe w ktorych jest mordowanie ludzii ciągle uzywanie słów tupu” kurcze, kurde itd..” widzę zagrożenie dla młodych. Kapłan nie ma być popularny,ma być przykładem w każdym calu. Od wyglądu do używaniu słów. Wiem tylko jedno. Za obu modlę się. Pozdrawiam.

 8. Przestałam słuchac i anulowałam subskrypcję po wczorajszym odcinku…I choć nie słuchałam tego Pana regularnie,to wczorajszy filmik wprowadził we mnie niepokój, że coś jest nie tak…poza tym to ciągłe podważanie autorytetu papieża…krytykowanie Kościoła…Naprawdę nie ma NIC dobrego?Napisałam komentarz,jak ja rozumiem jeden z komentarzyna filmiku i… zostałam zhejtowana, osądzona (mimo, że to była MOJA OPINIA) i nawoływana do poprawy w imię troski o moje zbawienie…nie było sensu dyskutować dalej, więc usunęłam komentarz. Dodam, że podobne opinie zostały podobnie podważone przez tę samą osobę. Zaznaczam, że opinie chwalące są lajkowane, inne – nie. Dziękuję za „otwarcie mi oczu”. Pozdrawiam serdecznie☺️

 9. No Coz, czesto sluchalem jego Sprawek, ale nie wiem, on wzbudza niepokoj, to nie jest normalne, pozatym powiedzial ze w Medjugorje objawienia sa falszem, krytykuje Papieza itd.
  Jesli chodzi o trzezwa analize aktualnej sytuacji na swiecie to on robi tu super prace.
  Porownujac jego Kanal z kanalem np. „Moc w slabosci“ no to widzimy od razu roznice, Moc w slabosci to moim zdaniem najlepszy po Kanale ku Bogu Kanal na YT, autentyczny , katolicki, itd.

 10. Dawid Mysior w jednym swoim filmie powiedział wprost że „modlcie sie za mnie” abym sie wyleczył z nienawiści do modernistów. Ten człowiek podkopuje wiare, mąci miesza i manipuluje. Na jego kanale porusza teorie spiskowe i traktuje je jako jak prawde objawioną. Podważa autorytet kościoła papieża Franciszka. Moim zdaniem zamiast łączyć katolików, to jeszcze bardziej ich dzieli. Bardzo toksyczny gość i pijawka energetyczna.

  • Co jest złego w chęci wyleczenia się ze złej skłonności i prośby innych i wsparcie w tym? Nie nienawidziłam nigdy tak zwanych modernistów (prawdziwi modernisci to rzadkość, większość to po prostu pożyteczni idioci), ale rozumiem, że ktoś, kto nagle odkrył coś bardzo złego czuje silne emocje przeciwko osobom to zło tworzące. Co jest toksycznego w zauważaniu tych emocji i prośby o pomoc w wyzbyciu się ich? Czyżby katolik nie mógł czuć gniewu?

 11. Obejrzalem klika filmikow Dawida, zacząłem się tym interesować ze wzlgędu na to, że moja żona słucha go regularnie. Zaskoczyła mnie (w moim osobistym odbiorze) tendencyjność i malupulacje w wielu miejscach każdego odcinka. Miałem wrażenie, że jeśli obejrzę więcej to powoli będę się stawał coraz bardziej otępiały i coraz bardziej uległy wobec tego co on głosi. Brakuje mi tam chrześcijańskiej miłości wobec bliźnich i chęci pomocy tym którzy zbłądzili, natomiast jest biczowanie każdego kto źle postąpił. Nie jest to postawa Chrystusowa. Czułem że ogarnia mnie powoli nienawiści wobec tych co źle czynią i zaślespiam się na zło które jest we mnie i które muszę oddawać Chrystusowi by go przemienił w dobro.
  Owocem u mojej żony okazało się zupełne odejście od wiary (ale nie od Dawida). Nie mówię tu że Dawid jest sprawcą tego odejścia tylko że jego akordy okazaly się bardzo harmonijne z melodią odejscia mojej zony od wiary i wczesniejszymi pogladami ktore od dawna zapuszczaly korzenie.
  To jest dla mnie dodatkowe swiadectwo owoców jego pracy.
  Proszę Was którzy to czytacie tylko nad jedną rzeczą się zastanowić – czy ogladanie tych odcinkow powoduje u Was chec pomocy bliznich i ewangelizowania (naszego glownego zadania) czy tez potepiania tych ktorzy zostali nam zadani przez Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *