Dawid Mysior – Kto to? RATUJE KOŚCIÓŁ?

Dawid Mysior kto to?

Pamiętam jak Dawid Mysior zaczynał tworzyć swój kanał na Youtube i poruszał tam tematy polityczne oraz związane z kościołem. Pierwszą popularność zyskał komentując film braci Sekielskich, jeśli mnie pamięć nie myli. Mowa oczywiście o „Nie mów nikomu”. Kanał nie zyskiwał popularności w jakimś zawrotnym tempie. Szczerze nawet nie zanosiło się, aby mogło się to zmienić – moja prywatna opinia. Po wejściu na kanał Dawida Mysiora, możemy ustawić sortowanie filmów wg od najstarszego do najnowszego. Szczerze, to jestem zaskoczony jak obecnie nawet te stare filmy wykręciły takie liczby. Dawid widać iż zyskał sporą rzesze fanów/widzów.

Dawid Mysior kto to jest?

Na swoim patronite sam pisze o sobie następujące słowa

Nazywam się Dawid Mysior.

Jestem mężem i ojcem. 

Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz aktywnym przedsiębiorcą.

Od dawna jestem „zafascynowany” inżynierią społeczną. Gdy poziom wszechoogarniającej socjotechniki stał się nie do wytrzymania, spontanicznie stworzyłem kanał na YouTube. Dziś kanał skupia się na życiu katolika w XXIw., sprawach rodziny oraz niezmiennie na obnażaniu socjotechniki antykościelnej. Dokładam starań, aby zamieszczane treści były interesujące i pomocne dla odbiorcy:)

Jestem zwolennikiem merytorycznej dyskusji. Nie kupuję bełkotu o „politycznej poprawności” i  „mowie nienawiści”. 

W moim filmie, który nagrałem jakiś czas temu zwróciłem uwagę na fakt iż „kariera” Dawida Mysiora wystrzeliła jak rakieta po tym kiedy zaczął nagrywać filmy o znanym dominikaninie Ojcu Adamie Szustaku. Przy okazji wklejam zrzut ekranu z kanału Dawida. Jak sami widzicie od góry mamy najpopularniejszy filmy z jego kanału.

Czy Dawid Mysior Ratuje kościół ?

Mój film na starcie jest ignorowany przez wielu widzów ze względu na wstęp, w którym celowo używam wulgarnego zwrotu, nawiązując do kolejnego filmu Dawida Mysiora o Ojcu Adamie Szustaku. Nie liczyłem na to, że wszyscy to zrozumieją. Aż tak naiwny nie jestem. Zarówno w tym filmie jak i kolejnym chciałem zwrócić uwagę na kilka kwestii, ale jeśli ktoś jest tym zainteresowany, to nie po prostu obejrzy DO KOŃCA. Wiem, że wielu może irytować to w jaki sposób mówię i że ośmielam się zwrócić uwagę komuś, kto choć sam wg statystyk wyżej załączonych, w dużym stopniu wybił się na zwracaniu uwagi właśnie. Niestety widzowie z kanału Dawida bardzo często albo tego nie widzą, albo tak bardzo z nim sympatyzują, że będą to usilnie ignorować.

Dawid Mysior robi fajne filmy

Zaskoczeni? No niektórzy widzowie kanału Dawida nieustannie ignorują fakt iż ja w swoim filmie sam mówię iż oglądałem filmy z jego kanału. Komentowałem na plus i dawałem kciuki w górę. Chwalę jego filmy, w których wskazuję on na zabiegi socjotechniczne w filmach na popularnej platformie jaką jest NETFLIX, ale nie tylko tam. Jednym z najlepszych takich filmów na jego kanale jest ten, w którym analizuje popularny serial „Pamietnik podręczenej” nawiązując przy okazji do strajku kobiet.

Paliwo dla anty Langustowiczów

Kiedy pomyślę o tym filmie w którym Dawid tak dobitnie sugeruję iż Ojciec Szustak musi robić filmiki dla pieniędzy, oceniając go tym samym. To autentycznie jestem przerażony. Po pierwsze tym, że można aż tak bardzo zakładać złe intencje brata ze wspólnoty kościoła katolickiego. Po drugie dlatego, że można to nagrać i dać paliwo wszystkim tym, którzy z jakichś powodów nie słuchają i nie mają zamiaru słuchać Ojca Szustaka (co jest zrozumiałe bo każdy ma inna wrażliwość). Po trzecie tym, że Ci ludzie na kanale Dawida piali z zachwytu nad tym filmem i wieloma innymi, w których to Dawid bierze na celownik Ojca Adama Szustaka.

Po czwarte… Dawid w każdym swoim filmie i opisie filmu i opisie kanału wspomina o tym, aby go wspierać finansowo. Ok… Tylko jednego mi w tym brakuje – Dawid… Na co zbierasz te pieniądze? Wystarczy dodać informacje i tyle. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że skoro masz pieniądze z tego co robisz i są to pieniądze raczej większe od wielu Twoich widzów, to napisz chociaż jaki jest cel zbierania tych środków. Na tę chwilę z ukrytą główną kwotą miesięczną jaką Dawid zbiera na patronite wygląda to dziwnie. Przykładowo po wejściu na patronite Tomasza Samołyka widzę, ile konkretnie otrzymuje on miesięcznie z samych wpłat na patronite. Jest napisane ile potrzebuje, żeby poświęcić się jedynie temu. A u Dawida? Jest aktywnym przedsiębiorcą… Ale wpłać mu bo zbiera pieniądze. No kurcze… Ludzie… Gdyby to samo było na kanale Langusty, to powstałoby dziesiątki filmów o tym jak to Ojciec Szustak robi biznes na naiwnych widzach… Co za koszmarna dysproporcja!

Podwójne standardy to ZŁO drodzy widzowie!

Skoro słowa i czyny jednego człowieka cedzimy przez sitko, to dlaczego nie robimy tego samego z kimś innym? Widzowie kanału Dawida Mysiora zwracam się do Was z pytaniem. Jak to jest, że dajecie kciuki w górę pod materiałami w których Dawid kogoś punktuje, ale macie problem z tymi, kiedy ktoś próbuje zrobić to samo z jego kanałem? DLACZEGO? Komu jeszcze zależy na prawdzie? A może ważniejsza od prawdy jest czyjaś racja?

Co z tego wszystkiego wynika?

Co to robi z moim chrześcijaństwem? Czy nie jest przypadkiem tak, że jest to kanał dla ludzi już będących w kościele? Uważam, że jedynie dla nich. Szczerze wątpię, żeby taki był zamiar Dawida, ale tego nie wykluczam. Może być tak, że Dawid postawił właśnie na taką grupę odbiorców i chce uświadamiać katolików gdzie mogą być manipulowani. To wydaje się naprawdę dobre. Serio. Jednak niestety znowu dostrzegłem coś co nie wygląda tak jakby miało budować jedność… Zobaczcie jego kolejne filmy o Papieżu… Niby nic prawda? Poczytajcie komentarze. Skoro to co robi Dawid jest dobre i przynosi dobre owoce, to ja chciałbym zobaczyć te owoce.

Dawid namów swoich widzów do świadectw. Ja może przez te kilka Twoich filmów nabrałem do Ciebie jakiejś niechęci. Ciągle zaglądam na Twój kanał z ciekawości sprawdzić czy coś się zmienia. Jaki jest kierunek itd…

Zarabiać na strachu?

Przepraszam za dość chaotyczny wpis. Jestem świadomy swoich ułomności, ale próbuję poruszyć temat, który jest bardzo ważny dla całego kościoła. Nie chciałbym nigdy zbierać pieniędzy w taki sposób jak to robi Dawid na YouTube. Te filmy, to nieustanne wiercenie we wspólnocie. Dolewanie oliwy do ognia. Mam wrażenie, że wszyscy Ci „uczeni w piśmie” znaleźli swoją przystań właśnie u Dawida Mysiora. Ludzie, którzy ckliwością okazywanie miłości (takie komentarze też czytam u siebie pod filmem od zwolenników Dawida). Tam wielu ludzi zdaje się mieć wytatuowany na sercu jeden fragment z pisma świętego – „Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał”.

Jakie są owoce? Po owocach poznamy…

Jeszcze raz apeluje o jedno. Jeśli to wszystko co napisałem, to jakaś bzdura, to chciałbym zachęcić widzów kanału Dawida Mysiora do składania świadectw. Proszę Was podzielcie się tym, jak oglądanie treści Dawida wpłynęło na Wasze chrześcijaństwo.

AKTUALIZACJA:

Filmy odnośnie manipulacji jakie stosuje Dawid Mysior ?

Dawid bardzo często podkreśla, jak nami manipulują na każdym kroku pewne środowiska. Trafiłem na te filmy i w zasadzie wychodzi na to, że niestety, ale Dawid sam świadomie bądź nie… manipuluje. Nie wiem co o tym myśleć, ponieważ ja naprawdę wierzę, że on chce dobrze. Po prostu wychodzi to jak wychodzi.

 

WNIOSEK… Niestety smutny.

Niestety, ale wg mnie i wielu ludzi, którzy analizują filmy Dawida wniosek jest taki, że gromadzi on ludzi, którzy mają problem z Papieżem i każdym innym podejściem do ewangelizacji niż on. Moim zdaniem, to przerodzi się w bardzo niebezpieczny twór „człowieków rozumnych”, którzy pójdą za Dawidem wszędzie. Nawet jeśli wykażemy sprzeczności Dawid, to zostaniemy określeni jako jacyś wrogowie, którzy nie chcą dobra kościoła, ale chcemy układać się ze światem. Wielu ludzi, w tym ja, odnosi wrażenie, że albo zgadzasz się z Dawidem albo jeszcze musisz się po prostu nawrócić, ponieważ to właśnie te prawdy, które on wygłasza są nieomylne.
Do tego dochodzi coś jeszcze gorszego i autentycznie niebezpiecznego dla wspólnoty kościoła. To „zielone światło” od kapłanów niektórych kapłanów, którzy cieszą się popularnością w sieci. Ci kapłani może nawet nie są do końca świadomi co „przyklepują”, jednak ich obecność na kanale Dawida jest niczym imprimatur (łac. „niech będzie odbite”) – w publikacjach kościelnych pozwolenie na druk książki, oficjalna aprobata władz kościelnych, wydawana zazwyczaj przez miejscowego biskupa (ordynariusza) lub generała/prowincjała zakonu.)

Co jakiś czas zaglądam do Dawida, żeby uniknąć jakiegoś nieuczciwego podejścia co do jego „publikacji”. Ostatnio obejrzałem odcinek, w którym Dawid wspomina historię Świętego Atanazego, który to praktycznie sam walczył przeciwko kościołowi, który to popadał w herezje. Dlaczego Dawid regularnie podkopuje autorytet Papieża Franciszka? Dlaczego tyle uwagi poświęca jakimś „wykolejeniom” w kościele? No właśnie na wzór świetego Atanazego. Po obejrzeniu tego filmu jakie możesz mieć wnioski? Może inaczej… Obejrzyj 10 odcinków Dawida, a później ten

Rozumiesz już? Tu nie ma powiedzenia czegoś wprost. To działania na zasadzie kropli, która drąży skałę. Filmy Dawida skupiają się na tym, aby pokazać każde zagrożenie w kościele. Przecież to wydaje się w porządku. Co złego w  tym, że on chce zdrowego kościoła? No i znowu… JAKIE SĄ OWOCE? To po nich mamy poznać czy robi to dobrze, czy coś tu nie gra. POSŁUSZEŃSTWO… To chyba owoc, który weryfikuje. Pierwszym, który okazał się nieposłuszny był kto?

Biblia Tysiąclecia:

I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.2 List do Koryntian 11,14

Tych ludzi niczym nie przekonamy. W zasadzie sam Dawid jakby nagle zaczął mówić coś innego, że się pomylił itd, to myślę, że uznali bo go za zwiedzonego. Natomiast dopóki nie ma „wodza” to takie środowiska nie będą tak szkodliwe, jak te, które ów wodza posiadają. Z Dawidem dobrze byłoby się zwyczajnie spotkać. Najlepiej, żeby to była debata w internecie na żywo. Bez cięć. Ta debata jest potrzebna. Jeśli dalej będziemy zdania, że „róbmy swoje”, a tym sobie głowy nie zawracajmy, to niebawem schizma zapuka do drzwi kościoła katolickiego.

Przesadzam? OBY! Oby wszystko to co piszę okazało się zupełnie niepotrzebne. OBY…

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *