poison szepty sumienia okładka

POISON – Szepty sumienia | Zapowiedź płyty

POISON, a właściwie Piotr Plichta, to człowiek, którego miałem okazje po raz pierwszy poznać i usłyszeć w 2014 roku. Poison już wtedy na swoim koncie, miał solowy mixtape „Oddech Życia” – Swoją drogą, był to jeden z pierwszych projektów o chrześcijańskim odniesieniu, którego często słuchałem podczas pierwszych lat własnej drogi nawrócenia..

Teraz, po kilku latach przerwy, Poison znowu wraca, wraz ze swoim pierwszym debiutanckim albumem „Szepty Sumienia” ,który w całości ma się ukazać wiosną tego roku.

A oto, co już wiadomo na temat tego projektu.

Album „Szepty Sumienia”, jak to określa sam Poison, to: „minimum formy, a maximum treści”. Repertuar nowego materiału składać się będzie z brzmień klubowych, new school’owych czy rockowych. Aranżacje utworów są przestrzenne, muzycy podczas koncertu improwizują, dodając tym element niepowtarzalności. Jak sam dodaje: ” Album odsłoni nowe brzmienie, w każdym utworze będzie można usłyszeć żywe instrumenty. Utwory będą ubogacone w żywą perkusję, a nawet sekcje smyczkowe.”

poison koncert

Podczas koncertów, artysta wraz z zespołem, poprzez muzykę prowadzi z publiką swoisty dialog.  – Jak podkreśla Poison, jest to bardzo istotny aspekt dla wszystkich występów. Raper ma duże doświadczenie sceniczne, zagrał on mnóstwo koncertów w całej Polsce. W 2016 roku był w trasie ŚDM z Zespołem TGD, gdzie grał na największych scenach Polskich i zagranicznych.

W skład zespołu wchodzi:

  • Rap
  • Perkusja
  • Gitara elektryczna i akustyczna
  • Klawisze i syntezatory
  • Dj

premiera płyty poison

Żywe brzmienie płyty, zapewni:

Gitara akustyczna oraz elektryczna, pianino steinway model K, skrzypce, bass, bębny, mandolina i inne.

Na koniec, raper stwierdza: „Myślę, że w polskim rapie jest za mało aranżacji, utwory są przewidywalne, a ja chciałem zrobić coś zupełnie innego. Dlatego zdecydowałem się współpracować z muzykami przy powstawaniu tego materiału. Nad warstwą muzyczną albumu czuwa Paweł Zarecki, muzyk sesyjny oraz klawiszowiec, który współpracował  z takimi osobistościami jak: Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, TGD, Piotr Nazaruk, Natalia Niemen, Mietek Szcześniak i wielu innych. Do każdego utworu angażuję różnych muzyków w zależności od kształtu utworu i jego klimatu.”

Mateusz Piaszczyk

Zapraszamy do obejrzenia teledysku zwiastującego nadchodzący album artysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *