hiob stwardnienie rozsiane

HIOB – Stwardnienie Rozsiane | RECENZJA

HIOB wypuszcza bardzo osobistą płytę

Raper Hiob nagrał album, obok którego nie da się przejść obojętnie. Szczera do bólu, poruszająca i dająca do myślenia jest najnowsza płyta Hioba.
Krążek Stwardnienie Rozsiane jest czwartym w dorobku pochodzącego z Chełma, ale mieszkającego w Krakowie artysty. Całkowicie niezależne wydawnictwo dostępne jest już w wersji fizycznej oraz w dystrybucji cyfrowej.
Jak przyznaje Tomasz „Hiob” Karenko, pierwszy tekst i utwór napisany na płytę, przyszedł zupełnie niespodziewanie. – Miałem już konkretny pomysł, by zrobić piosenkę disco polo z przesłaniem chrześcijańskim. Kto wie, może taka formuła okazałaby się strzałem w dziesiątkę. Życie pokazało, że to jeszcze nie ten moment. Usłyszałem podkład producenta Keyteepee z Nowego Sącza, reprezentanta KTP Records i zacząłem pisać tytułowy utwór Stwardnienie Rozsiane. Od tego się zaczęło. Prace nad albumem trwały 7 miesięcy. Płyta jest wyjątkowa i bardzo osobista. Niemal każdy utwór dedykowany jest bliskiej osobie Hioba. Usłyszysz między innymi wspomnienia z ekscesów alkoholowych dziadka rapera, historię choroby mamy Tomasza, która zmarła na stwardnienie rozsiane oraz piosenki dedykowane babci, ojcu, córce, żonie i Bogu. Każda z nich na swój sposób trafia do ludzkich serc. Do myślenia daje utwór „Nie chcę”, opowiadający o chrzestnym Hioba, który zmarł w wieku 42 lat przez problemy alkoholowe. Historię tę obrazuje również teledysk nakręcony przez grupę J3,30. Album ma dość poważną tematykę, ale znalazły się na nim także utwory o innym wydźwięku. Prawdziwe
odprężenie może przynieść „No chodź”. Piosenka muzycznie zahacza o klimaty jazzowe i idealnie nadaje się do radia.


Płyta Stwardnienie Rozsiane pokazuje uniwersalność artysty. Wśród rapowych kawałków, znajdziecie także te w całości zaśpiewane. Tomasz Karenko pokazuje swoje ponadprzeciętne umiejętności wokalne między innymi w „Litanii przebaczenia”. Jeśli przyjmiesz zaproszenie na wycieczkę po trudnym i skomplikowanym życiu Hioba, na pewno nie pożałujesz, a na końcu przyjdzie katharsis. Album Stwardnienie Rozsiane można zamawiać, kontaktując się bezpośrednio z artystą. Możliwy jest też zakup wersji cyfrowej, między innymi w serwisie Google Play lub streaming w Spotify, YouTube i w innych serwisach. Premierowy koncert miał miejsce 21 listopada w radiu Pallotti FM w Krakowie i był też transmitowany w internecie. Hiob wystąpił także z nowym materiałem na 9. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie.
Stwardnienie Rozsiane jest czwartą płytą w dorobku rapera. Poprzedziły ją krażki: Styl
Południowo-Wschodni, 33 kroki i 12/12 oraz Signum.

Krzysztof Niedzielan

Kontakt z Hiobem
Mail: mchiob@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/mchiob/
Instagram: https://www.instagram.com/panhiob/
Album Stwardnienie Rozsiane w dystrubycji cyfrowej:
http://hyperurl.co/stwardnienierozsiane

Jeden komentarz

  1. Płyta poruszająca. Ludzkie historie bywają trudne, burzliwe. Ale życie nie jest tylko pełne bólu i cierpienia. I ten wątek też się tu pojawia. Warto sobie posłuchać tego albumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *